Riigihanke eesmärgiks on peatöövõtu korras viia läbi projekteerimine ja  rajada hanke objektiks olev hoone ja juurdekuuluvad välisrajatised.

Tugiteenuste hoone projekteerimise eesmärgiks on tagada Tehvandi Spordikeskuses aset leidvate suurvõistluste, eritähelepanuga 2026 ja 2027 aastal aset leidvate biatloni suurvõistluste, nõuetele vastavus ja parim teostamine. Laiemalt pakub hoone täiendavaid võimalusi nii spordimeditsiini, taastumise ning sporditeaduste arendamise valdkonnale. Projekt näeb ette ka multifunktsionaalse saali, ekstreemspordi saali ning jõusaali ehitust hoonesse, kuid antud riigihange hõlmab ehituse I etappi, kus teostatakse tööd, mis on esmavajalikud suurvõistluste elluviimiseks.

”Koos Eesti Laskesuusa Föderatsiooniga on Sihtasutus Tehvandi Spordikeskus saanud endale au ja võtnud kohustuse viia läbi laskesuusa suurvõistlused Tehvandi Spordikeskuses 2026 ja 2027 aastal. Algatatud riigihange on eelkõige suunatud viimaste tegevuste elluviimiseks. Ehituse on sihtasutus jaganud etappideks ning rahaliste võimaluste tekkimisel saame tulevikus viia kogu keskuse tasemele, kus üks tipp-spordikeskus olema peab, sidudes kokku sporditeadused, spordimeditsiini, spordihariduse, taastumise ning juba pikemat aega pinnuks silmas olnud jõusaali probleemi lahendamise”, ütles sihtasutuse juhatuse liige Kristjan Karis.

Eelnevalt valminud arhitektuurikonkursi ja eelprojekti alusel tuleb koostada tööprojekt kogu hoonele ning välja ehitada Tugiteenuste Keskuse hoone I etapp koos välisrajatistega vastavalt tellija täpsustustes toodud etappide jaotusele. Antud hanke mahtu ei kuulu inventari ja mööbli hankimine.  Vastavalt riigihanke tingimustele on hoone valmimise tähtaeg 01.10.2025 ja riigihanke pakkumuste esitamise tähtaeg 15.aprill 2024.

Pildimaterjal: https://www.dropbox.com/scl/fo/geek278eboj0t9g2j4gru/h?rlkey=uijngx3aztx7hnzy2tcvz4crk&dl=0


Lisainfo:

Kristjan Karis

SA Tehvandi Spordikeskus

Juhatuse liige

+3725174766