Eesti Suusaliidu pressiteade

Järgmise aasta jaanuarikuu toob talvepealinna nii kahevõistluse kui ka murdmaasuusatamise maailmakarikaetapid. Kahevõistlejad võistlevad Otepääl 5.–6. jaanuaril ja murdmaasuusatajad 19.–20. jaanuaril. Kahevõistlejad võistlevad Eestis maailmakarikasarjas esmakordselt, samuti toimuvad Otepääl kaks suusaalade MK-etappi esimest korda ainult kahenädalase vahega.

 Eesti Suusaliidu peasekretäri Tõnu Seili sõnul on kahe võistluse korraldamine samal kuul vastutusrikas ülesanne, kuid varem edukalt toimunud murdmaasuusatamise MK-etapid annavad kindlust, et ka sel aastal suudetakse tagada FISi ootustele vastav tase. „Tegelikult oleme kahevõistluse MK-etappi samuti juba korraldanud – aasta alguses toimuma pidanud kahevõistluse MK-le keeras ilm viimasel hetkel selja, kuid muus osas olime 100% võistluseks valmis,“ kommenteeris Seil. „Sel aastal on meile usaldatud kahekordne vastutus, kuid teame, mis meid ees ootab. Ka lumepuuduseks oleme valmis, selleks oleme tootnud kunstlume. Loodame loomulikult, et võistluste ajal on leebed külmakraadid, mis on radade ja hüppemäe jaoks parimad,“ lisas Seil.

Foto: Reigo Teervalt 

Rahvusvahelise Suusaliidu kahevõistluse maailmakarikasarja võistluste direktor Lasse Ottesen tõdes sel nädalavahetusel Šveitsis Zürichis toimunud FISi sügisseminaril, et tal on hea meel näha Otepääl pikemas perspektiivis võistlemas nii mehi kui ka naisi. „Praegu oleme fikseerinud kolme aasta plaanid. Loodan väga, et sel aastal kõik õnnestub ja Otepääl on võimalus kahevõistlejaid esimest korda võõrustada. Murdmaasuusatamise ja kahevõistluse maailmatasemel võistluste organiseerimine samas kalendrikuus kinnistab kogu maailma spordihuviliste seas Eesti kui suusariigi kuvandit,“ oli Ottesen veendunud.

 Otepääle on jaanuaris oodatud võistlema nii kahevõistlejate kui ka murdmaasuusatajate maailma paremik. Eesti kahevõistlejatest on võistlustules vennad Kristjan ja Andreas Ilves. Lisaks näeb kodupublik Annemarii Bendit ja Triinu Hausenbergi, kes võistlevad MK-etapiga samal ajal toimuval naiste kontinentaalsarja etapil.

 FISiga kooskõlastatud esialgse ajakava järgi alustavad kahevõistlejad reedel kvalifikatsioonihüpetega (mehed ja naised). Laupäeval ja pühapäeval on kavas 10 km individuaalvõistlus (Gundersen).

 Murdmaasuusatajatest on kodusel MK-etapil väljas Karel Tammjärv, Marko Kilp, Algo Kärp, Raido Ränkel, Andreas Veerpalu, Kristjan Koll, Henri Roos ja Mariel Merlii Pulles.

 Laupäeval, 19. jaanuaril sõidetakse klassikasprint, milles naised selgitavad parimad 1,3 km rajal ja mehed 1,6 km rajal. Pühapäeval, 20. jaanuaril on kavas naiste 10 km ja meeste 15 km eraldistardiga klassikadistants, mis hõlmab ka Tehvandi tõusu.

Suusaliidu murdmaasuusatamise alajuhi Ergo Leibaku sõnul on 10 km ja 15 km klassikasõit paljude koondiste jaoks Seefeldi MMi katsevõistlus, seega tullakse kindlasti kohale parimas koosseisus.

Meediapäringud ja kommunikatsioon

Reelika Lepp

Tel +372 5348 3025

E-post: reelika@ogilvy.ee