Eelmisel nädalal paigaldati Tehvandile K-90 hüppemäe lähedusse uus kunstlumetootmise konteiner, mis võimaldab vaatamata Eesti heitlikule ilmastikule toota isegi pluss kraadide juures kunstlund, et ükski talvine suurvõistlus enam lume puudumise tõttu pidamata ei jääks. 

Investeeringu suurus on ligikaudu 1 miljon eurot, see sisaldab lisaks lumetootmisekonteinerile elektritöid, veeühendusi ja lumetootmiseplatsi pinnasetöid. Investeering tagab keskusele võimaluse anda korraldajatele võistluste toimumise garantii ning lisaks pikendada talviste treeninglaagrite kestvust nii suusaradadel kui ka hüppemäel.

Konteineri soetamise vajadus kerkis esile kolmel viimasel hooajal, millest kahel talvel Eestis oli äärmiselt soe ja lumevaene talv ja lumepuudusel tuli ära jätta kaks kahevõistluse maailmakarikaetappi ja laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused. Kuigi viimase võistluse toimumiseks renditi viimasel hetkel lumekonteiner Poolast, ei suudetud lühikese ajaga piisavat kogust lund minimaalse raja ettevalmistamiseks toota.

Tehvandile paigaldatud konteiner suudab toota maksimaalselt 200 kuupmeetrit lund ööpäevas, mis võimaldab 6-7 nädalaga ette valmistada kahevõistluse MK etapiks minimaalselt nõutava 1,5 km suusaraja ja katta hüppemäe. Kahevõistluse MK etapp toimub Tehvandil 2.-3.jaanuaril 2021.a.

Esimese suusaraja valmimine sellel aastal sõltub külmakraadide saabumisest, mis võimaldaks kunstlund toota lumekahuritega ja loomulikult loodusliku lume saabumisest. Kui loodus lume olemasolule kaasa ei aita, loodame lumekonteineri abil Tehvandil esimene suusaraja avada siiski novembris.

Tehvandi Spordikeskus - Eesti talvekeskus No1!


Lumekonteiner tuli Tehvandile TechnoAlpini tehasest; seadistaja, paigaldaja ja kasutuskoolituse tegija oli Kessu OY